متخصص پوست ، مو و لیزر

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت آپوجی پلاس

در گذشته تنها راه از بین بردن موهای زائد وناخواسته استفاده از روشهایی بود که اغلب آنها دردناک و وقتگیر و خسته کننده بوده و از نظر زیبایی نتایج رضایتبخش و طولانی مدت نداشته وتاثیری در کاهش رشد مو یا از بین بردن کامل آن نداشتند . در دهه گذشته دستگاههایی بر پایه تکنولوژی لیزری و نوری توسط شرکتهای مختلف به بازار ارائه شد که تحول چشمگیری در رفع موهای زائد ایجاد کرده است و نتایج آن بسیار بهتر از روشهای سنتی رایج میباشد.بطوریکه هر روز تعداد بیشتری از افراد مایل به استفاده از آن میباشند.ولی به هر حال نتایج آنها در افراد مختلف فرق داشته و استفاده از آن محدودیتهای خود را دارد.

بهترین نتایج برای افراد با پوست روشن و دارای موی سیاه و ضخیم بدست میاید. ثابت شده است که با یک جلسه لیزر درمانی ۴۰-۱۰ درصد با سه جلسه ۷۰-۳۰درصد و با چند جلسه بیشتر تا ۹۰درصد موها کاهش مییابد.لیزر روی موهای سفید و بور و کرکی اثری ندارد.

رشد موها دوره ای بوده و هر دوره سه مرحله دارد شامل مرحله رشد (آناژن) ,مرحله توقف رشد(کاتاژن), مرحله استراحت و ریزش(تلوژن).این مراحل در موهای قسمتهای مختلف بدن با هم فرق میکند. مثلا در هر زمان ۸۵% موهای سر در حال رشد بوده این رقم برای موهای زیر بغل ۳۰% و برای موهای پا ۲۰% میباشد. همچنین مرحله رشد مو بر اساس سن جنس فصل ژنتیک در افراد فرق میکند. انواع لیزر فقط در مرحله رشد میتواند ریشه مو را تخریب کند و آن را از بین ببرد. به این دلیل است که برای درمان موثرجلسات متعدد لیزر تراپی لازم است.

لیزر  Alexandrite Apogee plusموثرترین، کم دردترین و کم خطرترین راه برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن می باشد. این دستگاه لیزر ساخت آمریکا و یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر دنیا جهت از بین بردن موهای زائد است و از خصوصیات بسیار خوب آن قابل تنظیم بودن مدت تابش انرژی لیزر (pulse duration) با توجه به رنگ پوست فرد می باشد و همین طور مجهز به خنک کننده (cooling) بسیار موثر جهت حفاظت موثر پوست و کاهش قابل توجه حس درد است. مجهز بودن این مرکز به لیزر Alexandrite Apogee plusاز نقاط قوت آن می باشد.

صرفنظر از نوع دستگاه فاکتورهای دیگری نیز در نتیجه لیزر موهای زاید موثرند . تعیین درجه دستگاه متناسب با شرایط هر فرد توسط پزشک متخصص پوست تضمینی برای کسب بهترین نتیجه می باشد . فاکتور مهم دیگر تعداد شات های لیزر هست برای کسب نتیجه دلخواه شات ها باید به صورت هم پوشان زده شود و نه با فاصله از هم . خط کشی دقیق هر عضو نیز بسیار حایز اهمیت است و مانع از جاافتادگی و بی نظمی می شود.

نکته دیگری که نباید از آن غافل شد رعایت کامل نکات بهداشتی است از آنجاییکه بیماریهای ویروسی مثل زگیل تناسلی ،تب خال تناسلی و مولوسکوم می توانند با هندپیس آلوده لیزر منتقل شوند،تمیز کردن هندپیس بعد از اتمام لیزر هر فرد با ضدعفونی کننده های قوی الزامی است متاسفانه در مراکز غیر معتبر لیزر به دلیل عدم توانایی اپراتورها در تشخیص این موارد و عدم تعهد به اصول بهداشتی ،شانس انتقال این ویروسها بین افراد افزایش می یابد.

معرفی جدید ترین و قوی ترین دستگاه لیزر ۲۰۱۷ +Apogee