متخصص پوست ، مو و لیزر

میکرودرم ابریژن و پاکسازی پوست صورت

در روش میکرودرم ابریژن ,سطح  پوست را در معرض تماس با یک ماده معدنی بی ضرر که همان پودر اکسید آلومینیوم می باشد قرار می دهند که این پودر با داشتن کریستال های ریز باعث می شود که پوست ساییده شده و بافت های مرده از بین رفته و ترمیم پوست فعال گردد.

از بین بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فیزیولوژی پوست و همچنین تحریک کلاژن سازی برای تقویت قوام پوست با تحریک فیبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستی برای همکاری با سایر درمان های دارویی پوستی و موثرتر شدن داروها می شود.

 

پودر اکسید آلومینیوم توسط دستگاهی  بر روی پوست صورت پخش شده و دوباره از روی آن مکیده می شود. این عمل درد و ناراحتی نداشته و عارضه خاصی ندارد، تنها ممکن است تا یک روز مختصری قرمزی روی پوست صورت دیده شود و بعد از آن رفع می شود.

برای انجام این روش آمادگی قبلی نیاز نمی باشد و ضمن انجام، درد و ناراحتی نداشته و بعد از اتمام عمل نیاز به استراحت نداشته و شخص می تواند به محل کار خود مراجعه کند.

میکرودرم ابریژن را می توان علاوه بر صورت، برای اصلاح ضایعات گردن، بازوها، پشت دست ها و نیز برای کسانی که پوستی تیره دارند و لایه برداری شیمیایی نمی توانند انجام دهند، به کار برد

این روش بدون درد می باشد و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی‌حس کنندهای موضعی نیست و ظرف ۱۵ تا ۳۰ دقیقه انجام می شود.

مهم ترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملا بی عارضه است.

میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است.

در پوست های با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد.

image1

کاربرد های این روش:

۱- رفع جای جوش: فرورفتگی های سطحی  ناشی از جوش ها و تیرگی جای آکنه، با میکرودرم قابل رفع است.

 

۲- جوان سازی پوست: از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست می توان استفاده کرد. چندین جلسه درمان در این مورد بکار می رود. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغییر داد.

چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند، ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.

 

۳-افزایش طراوت و شفافیت پوست: به دلیل برداشته شدن لایه های سطحی و مرده ، پوست شادابتر و با طراوت تر می شود.

 

 

۴- لک های قهوه ای: یکی از مهم ترین اثرات میکرودرم ابریژن کمک به کمرنگ یا محو کردن لک های حاملگی یا ملاسما است، البته حتما باید همزمان با آن از داروهای لک بر (تحت نظر پزشک) استفاده شود.بعد از انجام میکرودرم جذب داروهای ضد لک بیشتر می شود.

 

۵-کاهش جوش های زیر پوستی به خصوص جوش های سر سیاه:به دلیل لایه برداری از پوست منفذ جوش های زیر پوستی بازتر شده و تخلیه آن ها راجت تر انجام می شود.

 

۶- کوچک کردن منافذ پوستی: منافذ باز پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها می باشد. یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است.

بعد از چند جلسه درمان به علت باز سازی و محکم تر شدن پوست، منافذ پوستی نیز کوچک تر می شوند.

 

میکرو درم ایریژن را می توان با سایر درمان های پوستی مثل میکرونیدلینگ ترکیب کرد. همچنین می توان بعد از انجام میکرودرم از انواع ماسک ها و سرم ها و نیز داروهای لایه برداری سطحی مثل سالیسیلیک اسید ۲۰ در صد استقاده کرد.